راهنمای نویسندگان

فرم تعارض منافع

فرم تعهدنامه نویسندگان

1. نکات قابل توجه نویسندگان پیش از نگارش مقاله

1-1. اصول اخلاقی مندرج در اطلاعات نشریه را به ­دقت مطالعه فرمایید.

2-1. تمامی مقالات ارسالی به نشریه "آموزش و مدیریت کارآفرینی"، پیش از ورود به فرایند داوری با نرم­ افزار مشابهت­‌یاب بررسی خواهند شد.

3-1. لازم است نویسندگان محترم فرم تعارض منافع و تعهدنامه نویسندگان را تنظیم و به همراه فایل اصلی مقاله بارگزاری فرمایند. برای شروع فرآیند ارزیابی مقاله، تکمیل این فرم‌ها الزامی است. لازم به ذکر است که فرم‌های مذکور در منوی راهنمای نویسندگان در قسمت فرم‌های ضروری قابل دریافت هستند.

4-1. با توجه به قلمرو و چشم­‌اندازهای بخش اطلاعات نشریه (در وبگاه) و به­ دلیل تخصصی­ بودن، تنها موضوعات مربوط به آموزش و مدیریت کارآفرینی برای فصلنامه پذیرفته می­‌شود.

5-1. نام و مشخصات نگارندگان به­ طور دقیق نوشته شود و نویسندۀ مسئول، هدایت اصلی نگارش مقاله را بر عهده بگیرد.

6-1. اگر نویسنده یا نویسندگان در تهیّۀ مقاله از منابع مالی، فکری و اداری سازمان­‌ها یا نهادهای خاصّی استفاده کرده‎‌‌اند، در بخش سپاسگزاری (پس از نتیجه‌گیری) به آنها اشاره کنند.

7-1. چاپ مقاله در نشریه "آموزش و مدیریت کارآفرینی" رایگان می‌باشد و هیچ‌گونه هزینه‌ای به همراه ندارد.

8-1. پذیرش مقاله تنها از طریق سایت نشریه (eme.razi.ac.ir) امکان‌­پذیر است.

9-1. مقاله ارسال­ شده باید حاصل کار علمی و پژوهشی باشد و نباید در هیچ نشریه داخلی یا خارجی چاپ شده باشد و انتظار می­‌رود نویسندگان محترم تا هنگامی که جواب پذیرش یا رد از نشریه دریافت نکرده‌­اند، مقاله خود را به نشریۀ دیگری برای چاپ یا بررسی ارسال نکنند.

10-1. زبان رسمی نشریه، فارسی است؛ با وجود این، پیوست چکیدۀ انگلیسی برای همۀ مقالات ضروری است.

11-1. مقاله باید سلیس، روان و از نظر دستور زبان صحیح باشد و واژه­‌ها با دقّت کافی انتخاب شده باشند؛ همچنین پاراگراف‌بندی متن مقاله و تمامی قواعد ادبی (آیین نگارش فارسی) و ویراستاری ادبی و علمی باید رعایت گردد. پیشنهاد می‌گردد قبل از ارسال مقاله، متن مقاله را با نرم‌افزار ویراستیار (قابل دانلود از گوگل) بررسی فرمائید.

12-1. مقالات برگرفته از پایان‌نامه و رساله دانشجویان، با نام دانشجو، استاد راهنما و مشاور و با مسئولیت استاد راهنما منتشر می‌شود.

13-1. مسئولیت صحت و سقم مقاله، به­ لحاظ علمی و حقوقی بر عهده نویسنده مسئول آن است.

15-1. نشریه "آموزش و مدیریت کارآفرینی"، در راستای همگامی با استانداردهای نشر بین­‌المللی، بنا را بر داوری هم‌تراز و دسترسی آزاد گذاشته است. در همین راستا این نشریه رویه داوری دوسو ناشناس را برگزیده است.

 

2. نکات قابل توجه نویسندگان برای نگارش مقاله

1-2. ساختار مقاله

در این نشریه، حداکثر تعداد کلمات مقاله‌های ارسالی 7500 کلمه در نظر گرفته شده است. متن مقاله­‌های علمی باید دارای مقدّمه، روش پژوهش، نتایج، بحث و نتیجه‌­گیری باشد. در نوشتار باید توجّه داشت که جملات، پاراگراف‌­ها و حتّی عنوان‌ مقاله باید از پیوستگی و انسجام برخوردار باشند. این امر به­ ویژه در مقدّمه و بحث مقاله باید رعایت شود. شیوه طرح مسئله در مقدّمه بسیار مهم است، لازم است نویسنده با سلیقۀ خود و با تکیه بر پیشینه و مبانی نظری پژوهش، خواننده را مجاب به اهمیت، ضرورت و نوآوری پژوهش خویش نماید. با بررسی پیشینه، به بررسی مشاهدات مکمّل، تجربیات دیگران، تجزیه و تحلیل‌های آماری و تفسیرهای منطقی و بررسی روایی و پایایی پژوهش بپردازد و در صورت امکان نشان دهد که پژوهش وی تا چه اندازه می­‌تواند به محیط­‌های دیگر تعمیم داده شود و در کدام نواحی می‌­تواند کارایی داشته باشد.

2-2. سبک نگارش بخش‌های مختلف مقاله

به طور کلی متن هر یک از بخش‌های مقاله از مفاهیم ویژه‌ و به منظور خاصی تشکیل می‌شود که نویسنده باید سعی کند در سرتاسر مقاله از خلط مطالب بپرهیزد، در هر بخش، مطالب مربوط به آن را بیان کند و از حاشیه‌نویسی به ‌منظور پر کردن مطالب دوری کند.

1-2-2.  چکیده

چکیده به­ طور عمده مشتمل بر موضوع پژوهش، هدف، روش و نتایج است و باید در آن از مقدمه­ چینی پرهیز شود.

2-2-2.  کلیدواژه­‌ها

کلیدواژه‌ها حاوی سه تا شش واژۀ مهم مرتبط با متغیّرهای پژوهش یا موضوع است که نگارنده می­‌خواهد با جستجوی پژوهشگران دیگر در اینترنت، به کمک این واژگان مقاله‌­اش نمایش داده شود.

3-2-2. مقدمه

در مقدمه، مبانی نظری همراه با پیشینه به ­گونه­‌ای منسجم، یکپارچه و پیوسته بیان می‌شود تا در نهایت بتواند موضوع و مسئله مورد نظر پژوهش و آنچه در بوته ابهام است را مشخص کند. هدف نویسنده در نگارش این بخش از مقاله چینش پشت سر همِ نقلِ ­قول­‌ها به­ طور مجزّا و نامربوط به­ هم نیست؛ بلکه هدف، روایت یک جریان و بیان خلأ موجود است.

4-2-2.  روش پژوهش

نویسنده در روش پژوهش باید از بیان کلیات و تعاریف مربوط به روش پژوهش بپرهیزد و به­ تفصیل توضیح دهد که چگونه داده­‌ها را جمع‌­آوری و تجزیه و تحلیل کرده است تا هدف یا اهداف پژوهش (یا حل خلأ علمی که در مقدمه بیان شد) را برآورد کند. این توضیحات باید به­ قدری دقیق باشد که هر خواننده‌­ای در صورت نیاز بتواند مرحله به مرحله آنها را انجام داده و به همان نتیجه­‌ای برسد که نگارنده به آن رسیده است. منطقة مورد مطالعه نیز می‌تواند در این بند معرفی شود، ولی نویسنده می­‌تواند در صورت ضرورت برای توضیحات تفصیلی، عنوان مستقلی به­ نام «معرّفی منطقة مورد مطالعه» باز کند و این عنوان را در محلّ مناسب که به‌طور معمول پیش از روش پژوهش است، قرار دهد.

5-2-2. نتایج

در بخش نتایج، تنها باید مواردی بیان شود که در باره اهداف پژوهش است. از بیان روش پژوهش یا پیشینه یا هر مطلبی که ذهن خواننده را از موضوع دور می‌­کند پرهیز شود. اگر نتایج پژوهش خیلی گسترده هستند، آنها را به‌ طور منظم طبقه‌­بندی کرده و ذیل عنوان‌­های مناسب، در باره آنها توضیح داده شود. در توضیحات، از جدول­‌ها و نمودارهای مناسب استفاده به عمل آمده و نتایج آماری به زبان فارسی روان بیان گردد.

6-2-2. بحث

بحث مقاله به­ دلیل سنگین­ بودن آن و نیاز به تفکری عمیق و شاید وقت‌­گیر، به­ طور معمول در معرض خطر است. در این بخش، به استناد مشاهدات بیشتر، مبانی نظری علم، سابقة پژوهش‌­ها و تجربیات گذشتگان و همچنین تجزیه­ و تحلیل­‌های آماری یا هر تحلیلی که نویسنده فکر می‌کند مناسب است باید نشان داده شود که نتایج پژوهش تا چه حد به واقعیّت نزدیک‌­اند. در متن مقاله، نوشتن این مطلب که با پژوهش دیگری همسویی دارد یا ندارد، مناسب نیست و این مسئله را تحلیل نویسنده باید نشان دهد نه ادّعای وی. به­ عبارتی، نویسنده باید بکوشد با مقایسة پژوهش‌های متعدّد نشان دهد که واگرایی‌­ها و همگرایی‌های بین پژوهش­ وی با دیگران در کجاست و به چه دلیل رخ داده است.

7-2-2. نتیجه‌گیری

بخش پایانی متن مقاله، نتیجه‌گیری است. این بخش، چکیده یا تکرار نتایج پژوهش نیست؛ بلکه نویسنده در این قسمت به استناد بحثی که انجام داده است، حکم نهایی خود را به­ صورت کلی صادر می­‌کند. نتیجه‌گیری بهترین مبحثی است که نویسنده فرصت می­‌یابد تا نتیجه به­ دست­ آمده و میزان اثرگذاری آن را گزارش کند. اگر نویسنده بر اساس تجربه­‌ای که به­ دست آورده است احساس کند می­‌تواند پژوهش خود را به­ شیوۀ خاصی ارتقاء داده و حجم تعمیم‌پذیری آن را گسترش دهد یا به مدل­های جدیدی دست یابد یا حلّ مسئله‌ای را بهبود بخشد، می‌تواند پیشنهادهای خود را در نتیجه­‌گیری ارائه دهد.

8-2-2.  سپاسگزاری

چنانچه نویسنده یا نویسندگان در تهیۀ مقاله از منابع مالی سازمان یا نهادهای خاصی استفاده کرده‌اند، یا قصد تشکر و قدردانی از کسانی را دارند که در نگارش مقاله از آنها یاری گرفته‌اند، باید در بخش سپاسگزاری به این مطلب اشاره کنند.

9-2-2. منابع پایانی

نشریۀ "آموزش و مدیریت کارآفرینی" برای استناددهی یا شیوۀ ارجاع، سبک انجمن روان­‌شناسی آمریکا که به ‌اختصار APA (American Psychological Association) گفته می­‌شود را به منزلة معیار، انتخاب کرده است. فایل شیوه­‌نامه را می‌توانید از اینجا دریافت کنید. در این شیوه، در متن ابتدا نام مؤلف یا مؤلفان و سپس سال انتشار آورده می‌شود و اگر نقل قول مستقیم باشد، شماره صفحه نیز پس از آن قید می­‌شود. ارجاع، بسته به لحن بیان نویسنده ممکن است در شروع یا پایان جمله یا متن آورده شود.

3-2. شکل ظاهری مقاله

1-3-2.  حروف‌چینی مقاله باید در برنامة Word (2003 یا 2007) و در کاغذ A4  باشد و فاصله میان سطرها یک سانتی‌متر (single) باشد.

2-3-2. لازم است متن فارسی مقاله با قلم B Nazanin 13 و متن لاتین با قلم Times New Roman 11 نوشته شود. متن چکیده با قلم B Nazanin 10 Bold و دو سانتی­متر تورفتگی از هر طرف نوشته شود. عنوان اصلی مقاله با قلم B Titr 14 و سایر عنوان‌­ها با قلم B Nazanin 14 Bold تنظیم شوند. عنوان جدول­‌ها، شکل­‌ها و نمودارها با قلم B Nazanin 10 Bold باشد؛ متن جدول‌­ها و زیرنویس‌­های فارسی با قلم B Nazanin 10 و زیرنویس‌­های لاتین با قلم Times New Roman 10 نوشته شوند. منابع پایانی فارسی با قلم B Nazanin 12 و منابع لاتین با قلم Times New Roman 11 نوشته شوند؛ همچنین لازم است اعداد و علائم نگارشی داخل جدول‌ها فارسی باشند.

3-3-2. اعداد در متن فارسی باید به فارسی و در متن لاتین به انگلیسی نوشته شوند.

4-3-2. معادل فارسی اصطلاحات انگلیسی را در متن نوشته و انگلیسی آن در اولین ارجاع به صورت زیرنویس ارائه شود.

5-3-2. استفاده از اختصارات انگلیسی و فارسی در عنوان و چکیده مقالات مجاز نیست لیکن در متن مقاله بلامانع است؛ اما باید معادل فارسی و انگلیسی کامل آنها در اوّلین­ باری که در متن آمده است، به­ صورت زیرنویس نوشته شود.

4-2. شکل­‌ها و جدول­‌ها

در تنظیم جدول‌­ها، منحنی‌ها، شکل­‌ها و تصاویر باید واضح، مطالب آن‌ها خوانا و دارای مقیاس باشد. ذکر مأخذ عکس‌ها یا شکل‌هایی که از منابع دیگر اقتباس شده‌اند الزامی است و در صورتی که حاصل یافته‌های پژوهش خودتان باشد باید چنین مأخذ داده شود: "ماخذ: یافته‌های پژوهش".

5-2. شیوۀ ارجاع به منابع

1-5-2. منابع مورد استفاده نباید از 30 منبع کمتر باشد. ترجیجاً به منابعی که در ده سال اخیر چاپ شده‌­اند (نه منابع قدیمی‌تر) ارجاع داده شود.

2-5-2. تنها منابعی باید در پایان مقاله ذکر شوند که در متن نیز استفاده شده باشند و از ذکر منابع مشابه و کم ­اهمیت خودداری شود.

3-5-2. در ارجاعات درون­ متنی، نام نویسندگان انگلیسی به فارسی نوشته شوند و در اوّلین ارجاع، معادل انگلیسی آنها زیرنویس شود.

4-5-2. در پایان مقاله، نخست منابع فارسی و به­ دنبال آن منابع خارجی، به­ صورت مقاله، کتاب، مرجع اینترنتی و... (بر اساس نمونه‌های زیر)، به‌ترتیب حروف الفبای فارسی یا انگلیسی تنظیم شوند. منبع‌های با سال‌ متفاوت انتشار، نگارنده‌(گان) به­ ترتیب صعودی سال انتشار و مربوط به یک سال با افزودن حروف «الف»، «ب»، «پ» و ... یا “a”، “b” و “c” و غیره پس از سال انتشار آورده شوند.

5-5-2. آدرس هر منبعی که در متن آورده شده است باید در آخر مقاله نیز آورده شود.

6-5-2. نحوۀ ارجاع به منابع در داخل متن باید به این ترتیب باشد:

- کتاب و نقل­ قول­‌های مستقیم: نام‌خانوادگی نویسنده، سال انتشار: شمارۀ صفحه؛ مانند (قنبرپور، 1400: 30)

- مقاله: نام‌خانوادگی نویسنده(گان)، سال انتشار؛ الف: تعداد نویسندگان یک نفر باشد (رضایی، 1401)؛ ب: تعداد نویسندگان دو نفر باشد: (علیجانی و احسانی، 1401)؛ ج: تعداد نویسندگان بیش از دو نفر باشد: (رضایی و همکاران، 1401).

7-5-2. شیوۀ نگارش مشخصات منابع، در انتهای مقاله باید بر اساس شیوه­ نامة APA  و مانند مثال‌های زیر باشد:

نوع منبع:

کتاب

الگوی کلی

نام خانوادگی نویسنده اوّل، نام نویسنده اوّل؛ نام خانوادگی نویسنده دوم، نام نویسنده دوم و نام خانوادگی نویسنده چندم، نام نویسنده چندم (سال انتشار). عنوان کتاب (به­ صورت کج ­نویسی). محل انتشار: ناشر.

مثال فارسی

مقیمی، سیدمحمد (1383). کارآفرینی در نهادهای جامعه مدنی: پژوهشی در سازمان‌های غیر دولتی (NGOs) ایران، چاپ دوم، تهران: انتشارات دانشگاه تهران.

مثال انگلیسی

Sergi, B. S., & Scanlon, C. C. (2019). Entrepreneurship and Development in the 21st Century. London: Emerald Publishing Limited.

نوع منبع:

کتاب ترجمه شده

الگوی کلی

نام خانوادگی، نام (تاریخ انتشار ترجمه). نام کتاب (به‌صورت کج­ نویسی). مترجم: نام و نام خانوادگی مترجم. محل انتشار ترجمه: ناشر.

مثال فارسی

برینجر، بروس؛ آیرلند، دوین (1400). کارآفرینی؛ راه اندازی موفقیت آمیز یک کسب و کار. مترجم: محمود احمدپور‌ داریانی؛ آصف کریمی؛ زاهده ابرقوی‌‌زاده. تهران: دانشگاه تهران.

نوع منبع:

مقالات مجلاّت

الگوی کلّی

نام خانوادگی نویسنده اوّل، نام نویسنده اوّل؛ نام خانوادگی نویسنده دوّم، نام نویسنده دوّم و نام خانوادگی نویسنده چندم، نام نویسنده چندم (سال انتشار). عنوان مقاله. نام نشریه (به­ صورت کج­نویسی)، سال یا دوره (به­ صورت کج ­نویسی) (شماره)، صفحه آغاز مقاله-صفحة پایان مقاله. شناسه رقومی مقاله یا DOI (درصورت دارابودن)

مثال فارسی

وکیلی، یوسف؛ انصاری، محسن (1390). ارزیابی روش‌های پژوهش کارآفرینی در کشور و پیشنهادهایی برای پژوهش‌های آینده. توسعه کارآفرینی، 4 (3)، 185-204.

مثال انگلیسی

Kuratko, D. F., & Audretsch, D. B. (2022). The future of entrepreneurship: the few or the many?. Small Business Economics59(1), 269-278.

نوع منبع:

پایان‌نامه و رساله

الگوی کلّی

نام خانوادگی نویسنده، نام نویسنده (تاریخ انتشار). عنوان پایان‌نامه/ رساله (به‌صورت کج‌نویسی). پایان‌نامۀ مقطع رشته، نام دانشگاه.

مثال فارسی

خسروی، احسان (1400). واکاوی عوامل مؤثر بر آسیب‌پذیری کسب‌وکارها و ارائه مدل تاب‌آوری آنها در شرایط بحران کووید-۱۹. رساله دکتری کارآفرینی، دانشگاه رازی.

نوع منبع:

مجموعه‌مقالات

الگوی کلی

نام خانوادگی نویسنده، نام نویسنده (تاریخ انتشار). نام مقاله. در: نام ویراستار، نام مجموعه (به­ صورت کج­ نویسی)، (صص شماره صفحات). محلّ انتشار: ناشر.

مثال فارسی

جمشیدی، محمدجواد (1397). شناسایی فاکتورهای کلیدی موفقیت نظارت و ارزیابی مشارکتی پروژه‌های توسعه استان کرمانشاه با بهره‌گیری از قابلیت‌های سازمان‌های مردم نهاد، مجموعه ­مقالات. در: فرهاد دانش‌نیا، مجموعه مقالات همایش ملی توسعه پایدار استان کرمانشاه، (صص. 243-249). کرمانشاه: دانشگاه رازی.

نوع منبع:

کتاب منتشرشده در سازمان‌ها یا نهادها

الگوی کلی

نام سازمان یا نهاد (سال انتشار). عنوان کتاب(به ­صورت کج ­نویسی). محلّ انتشار: ناشر.

مثال فارسی

شهرداری کرمانشاه (1395). آخرین تقسیمات کشوری شهرستان کرمانشاه. کرمانشاه: استانداری کرمانشاه.

نوع منبع:

وبگاه اینترنتی

الگوی کلی

نام خانوادگی نویسنده، نام نویسنده (درصورت وجود تاریخ انتشار). عنوان مطلب مورد استفاده (به­ صورت کج‌نویسی). برگرفته از: آدرس اینترنتی.

مثال فارسی

مرکز ملّی خشکسالی و مدیریت بحران (1396). گزارش وضعیّت خشکسالی هواشناسی کشور سال زراعی 96-1395. برگرفته از: http://ndc.irimo.ir/far/index.php

در صورت استفاده از سایر منابع اطّلاعاتی از شیوه­ نامة APA استفاده کنید.

 

3. ارسال مقاله

1-3. مطمئن شوید اصول پیش‌­گفته از جمله اصول اخلاقی، قلمرو و اهداف و همچنین اصول نگارش نشریه به­ ویژه عنوان‌های متن مقاله به­ درستی نوشته شده است.  

2-3. با آدرس https://eme.razi.ac.ir وارد سامانه نشریه و سپس وارد صفحه شخصی شوید. ورود به صفحة شخصی با کلمة کاربری و رمز عبور امکان‌پذیر است؛ بنابراین، اگر پیش‌تر آن‌ها را دریافت نکرده‌اید، به سادگی می‌توانید با انتخاب محیط ثبت نام از طریق گزینه ورود به سامانه (واقع در بخش سمت راست و بالای صفحه) اطلاعات درخواستی را وارد و کلمة کاربری و رمز عبور را در رایانامه‌ای که در حین ثبت نام اعلام کرده‌اید، دریافت کنید. در صورت تمایل به تغییر آنها می‌توانید از خودِ سامانه کمک بگیرید. توجّه داشته باشید که شما برای ورود به سامانه همواره به این دو کلمه نیاز دارید؛ بنابراین بکوشید تا آنها را فراموش نکنید.

3-3. از نوار ارسال مقاله، گزینه ارسال مقالة جدید را انتخاب کرده و به یازده گزینه پاسخ دهید. انتخاب نوع مقاله، عنوان مقاله، نویسنده یا نویسندگان، چکیده، کلیدواژگان، موضوعات، توضیحات تکمیلی، داوران پیشنهادی، اضافه­ کردن فایل، نامه به سردبیر و تکمیل ارسال مقاله.

4-3. در بخش اضافه­ کردن فایل، لازم است دو فایل اصلی را بارگذاری کنید: 1- فایل صفحه مشخّصات نویسنده یا نویسندگان در محیط Word؛ 2- فایل متن اصلی مقاله در محیط Word بدون مشخّصات نویسندگان. در فایل اوّل (فرم مشخصات نویسندگان)، مشخّصات کامل مقاله و نام نویسنده یا نویسندگان به فارسی و انگلیسی (نام نویسندة مسئول مکاتبات با ستاره مشخّص شود)؛ آخرین مدرک تحصیلی، مرتبۀ علمی و محلّ اشتغال به فارسی و انگلیسی؛ نشانی کامل نویسندة مسئول مکاتبات شامل آدرس پستی، شمارة تلفن، شمارۀ دورنگار، نشانی پیام‌نگار (پست ‌الکترونیک) به فارسی و انگلیسی؛ نام مؤسسۀ تأمین‌کننده مخارج مالی پژوهش یا تهیۀ مقاله (در صورت تمایل) در فایل جداگانه‌­ای ارسال شود. در فایل دوم (فایل متن اصلی مقاله بدون نام نویسندگان)، مقاله که در ساختار مناسب بر اساس نوع مقاله تنظیم شده است بارگذاری می­‌شود. سعی کنید در صفحة اوّل عنوان کامل مقاله به فارسی؛ چکیدۀ فارسی (حداقل 250 و حداکثر 300 کلمه) و کلید‌واژگان فارسی (حداکثر شش واژه) و در صفحات دوم عنوان کامل مقاله به انگلیسی؛ چکیدۀ انگلیسی (حداقل 250 و حداکثر 300 کلمه) و کلیدواژگان (حداکثر شش واژه) آورده شود.

5-3. در بخشِ نامه به سردبیر قید شود که مقاله مستخرج از کدام­یک از فعالیت­‌های پژوهشی (فعالیت کلاسی، رساله، پایان­‌نامه، طرح پژوهشی و غیره) است.

 

4. پیگیری فرایند انتشار مقاله

1-4. در صورت تأیید سردبیر و ارسال مقاله به داوری، نویسنده مسئول به صفحه شخصی خود در سامانه نشریه مراجعه کند و اگر تأخیری در فرآیند داوری (بیش از یک ماه) مشاهده کرد از طریق پست الکترونیکی یا تماس تلفنی با نشریه روند بررسی مقاله‌ را پیگیری کند.

2-4. در صورتی که مقاله برای چاپ پذیرفته شود بعد از آماده شدن برای چاپ، در سامانه و در قسمت فهرست مقالات آماده انتشار درج می­‌گردد. نویسنده می‌تواند فایل آماده شده را از کارشناس نشریه دریافت کند و قبل از چاپ اگر نیاز به هرگونه تغییر و اصلاحی بود موضوع را به کارشناس نشریه اطلاع دهد. بعد از چاپ مقاله امکان هیچ‌گونه تغییر و اصلاحی در مقاله وجود ندارد.

3-4. بعد از چاپ مقاله، اطلاعات آن در صفحه شخصی درج می‌گردد و نویسنده می‌­تواند وضعیت مقاله خود را با عنوان مقاله منتشر شده به صورت الکترونیکی مشاهده کند.

4-4. نشریۀ «آموزش و مدیریت کارآفرینی» حقّ رد یا قبول و نیز ویراستاری مقالات را برای خود محفوظ می‌دارد و از بازگرداندن مقالات دریافتی معذور است.

5-4. مقالات رد یا انصراف داده ­شده، پس از سه ماه از مجموعۀ آرشیو نشریه خارج خواهند شد و نشریه هیچ‌گونه مسئولیتی در این زمینه نخواهد داشت.

توجه:

گواهی پذیرش و داوری به شکل دستی امکان‌پذیر نیست؛ لذا از نویسندگان محترم خواهشمند است در هنگام ورود اطلاعات شخصی، مشخصات کامل نویسنده یا نویسندگان را به شکل کامل و طبق آنچه مد نظر است، ثبت نمایند و پس از پذیرش مقاله می‌توانند گواهی پذیرش را در صفحه شخصی خود با مهر و امضای سردبیر دریافت نمایند.

داوران گرامی می‌توانند برای دریافت گواهی داوری به صفحه شخصی خود مراجعه و گواهی داوری را با مهر و امضای سردبیر دریافت کنند.

نشانی دفتر نشریه: کرمانشاه، بلوار شهید بهشتی، روبروی بیمارستان طالقانی، دانشکده علوم اجتماعی و تربیتی، دفتر نشریه آموزش و مدیریت کارآفرینی.

مدیر اجرایی نشریه جهت تماس ضروری (دکتر احسان خسروی): 09187217599